Her Şey Böyle Başladı

Her Şey Böyle Başladı

Merhaba,

Bizim için her şey 2015’in Ekim ayında TBESF yönetiminin ajansımızı bir “kamu spotu” hazırlanması için sunuş daveti ile başladı.

O sıralar bütün bir camia Rio 2016 Paralimpik Oyunları’na hazırlanma telaşındaydı.

Yirmi yılı aşan meslek hayatım boyunca birbirinden çok farklı alanlarda hizmet sunan çok sayıda marka ve kuruma sunuş yapmış olmama rağmen bu filmin sunuşuna hazırlanırken bu kez hepsinden daha heyecan verici bir serüvene adım attığımızı hissediyordum.

Tüm dünyada o güne kadar yapılmış işleri taradıkça, ülkemizde bu alanda ne kadar az sayıda profesyonel çalışma olduğunu bu hazırlıklar sırasında, şaşkınla fark ettim. Oysa bakanlık, ilgili müdürlükler, federasyonlar, antrenörler, perde arkasında onlarca insan ve en önemlisi sporcularımız canla başla çalışıyordu. Ulusal ve uluslararası başarılar da ardı ardına geliyordu.

Buna rağmen engelli sporcularımız hak ettiği ilgiyi görmüyordu.

İşte böyle bir dergiyi hayata geçirme fikri ilk olarak o zamanlar filizlendi. Fikrimizi kime anlatsak, nereye sunsak o kadar büyük bir ilgi ve destekle karşılaştı.

Yola çıkmak için ihtiyacımız olan tek şeyse cesaretti. Çünkü elinden gelenin en iyisini yapmak için bunca çalışan bu muhteşem camiaya, her alanda “en iyisini” sunmak gerekiyordu.

En iyisini başarmak için yola çıkmış bir spor dergisi olarak, nihayet Ocak 2017'de yayına başladık.

Bu platformda engelli bireylerin spor dünyasındaki müthiş mücadelelerine tanıklık edeceğiz. Ama sadece engelli sporcuların dergisi olmayacağız.

Bir spor platformu olarak;

Bugüne dek sporla hiç uğraşmamış, sporla hayata yeni bir pencere açma fırsatı bulamamış tüm engelliler ve aynı zamanda onların ailelerinin sahiplendiği bir kanal olmak olmak istiyoruz.

Ve onları gören, duyan, bilen fakat bugüne kadar bir nedenle görmezden gelmiş olanların da uğrak yeri olmayı umuyoruz.

Sporcularımız daha fazlasını başarmak için engelleri birer birer ortadan kaldırırken, onlara güç, destek ve moral olmak istiyoruz.

Adımızı engel tanımayan insanların müthiş mücadelesinden ilham alarak Limitsiz Spor koyduk.

Sloganımızı da onların serüvenlerine ithaf ediyoruz:

Engel Tanımayan Spor Platformu!

TBESF için hazırladığımız filmin son sözüyle bitirelim.

Desteğinizle, hep birlikte!