Herkes Spor Yapabilir!

Herkes Spor Yapabilir!

Bizler sporun gücüne inanan bir ekibiz.  Bizler bir ülkenin zenginliğinde sportif başarıların vazgeçilemez bir değer olduğuna inanıyoruz. Sporda sıradanlığa karşı farklılığı, tek renkliliğe karşı çok renkliliği desteklemek ve sadece engellileri değil, toplumdaki her bireyi daha iyisini başarmak üzere cesaretlendirmek için çalışıyoruz.

Bizlerin çok iyi bildiği ama ülkemizdeki milyonlarca insanın habersiz olduğu üzere, sporcularımız da üzerlerine düşeni fazlasıyla yerine getirip tüm branşlarında sayısız madalya ve şampiyonluklar kazanıyorlar. Ancak ne medyada ne genel kamuoyunda hak ettikleri ilgiyi görmüyorlar.

Türkiye’nin ilk ve tek engelli sporları platformu Limitsiz Spor olarak bu döngüyü kırmak istedik. Bu amaçla kamu, spor ve iş dünyasındaki yöneticileri, sporcuları, spor profesyonellerini, sponsor ve iş insanlarını, spor medyası çalışan ve yöneticilerini, kısacası sporun tüm taraflarını bir çatı altında buluşturarak seslerini daha gür duyurabilecekleri bir organizasyon hayal ettik.

İşte “Limitsiz Spor-Büyük Buluşma” gecesi bu hayalden yola çıkarak gerçekleşti. Bu sadece ilham veren bir spor gecesi değil, aynı zamanda engelli sporlarının tüm tarafları bir araya getiren Türkiye’nin ilk ve en büyük profesyonel buluşması oldu.

Sporun, herkes için ama en çok engelliler için evlere sıkışıp kalmış hayatlardan dışarıya açılan bir kapı olduğunu biliyoruz. Bu geceyle aynı zamanda, 2018 yılı boyunca daha fazla sayıda engelliyi sporla buluşturacak yeni bir kampanyanın da başlangıç adımını atmış olduk.

#HerkesSporYapabilir

Bu nedenle Limitsiz Spor Büyük Buluşma gecesinin ana temasını “Herkes Spor Yapabilir” olarak belirledik.  “Herkes Spor Yapabilir” teması aynı zamanda 2018 yılı boyunca çeşitli etkinliklerle büyüteceğimiz toplumsal bir kampanyanın da taşıyıcılığını yapacak ana mesaj.

Amacımız, bütün zorlu şartlara rağmen uluslararası ölçekte başarı ve değer yaratan Engelli Sporları alanında sporcularımızı ve spora destek veren tüm tarafları aynı çatı altında buluşturarak engelli sporlarına bir aşama daha kazandırmak ve toplumsal farkındalığı sürekli kılarak engelli bireylerin spora erişimini kolaylaştırmak…

Gecenin bizim çok önemsediğimiz hedeflerinden biri de sporcularımızı adil, saygın ve arzulanan ödüllerle ödüllendirmek. Büyük Buluşma toplantısı, oluşturulacak büyük bir jüri tarafından belirlenerek 2018’in son ayında dağıtılması planlanan Limitsiz Spor Ödülleri için de bir ilk adım.

Hayal ettiğimiz, yapmayı planladığımız daha çok şey var… Ne kadarını yapabiliriz? “Desteğinizle, hep birlikte” başaramayacağımız bir şey olmadığına yürekten inanıyorum!

Yoğun programı arasında gecemize uzun bir vakit ayıran Limitsiz Spor Büyük Buluşma’sına teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak başta olmak üzere, “Herkes Spor Yapabilir” mesajına ses veren herkese bir kere daha şükranlarımı sunarım.