İşitme Engellilere Yeni Branş

İşitme Engellilere Yeni Branş

2019 yılı Şubat ayında Kazakistan'da yapılacak olan İşitme Engelliler Kıș Oyunları öncesinde Erzurum'da gerçekleşen imza töreninde sporcu yetiştirme ve oyunlara hazırlık amacıyla, İşitme Engelliler Federasyonu ile Curling Federasyonu arasında işbirliği protokolü imzalandı.

Federasyon başkanıYakup Ümit Kihtir ve Curling Federasyonu başkanı Doç.Dr. Kenan Șebin arasında gerçekleşen imza töreni sonrasında açıklama yapan Kihtir; "İşitme engelliler spor branşlarına bir yenisini daha ekledik. İyi ve özverili bir çalışma ile bu branşta da sporcularımızın başarılı olacağına inanıyorum. Bu girişimde büyük emekleri olan Curling Federasyonu ailesine ve sayın başkana çok teşekkür ederim" dedi.

Protokol kapsamında öncelikle Erzurum'daki İşitme Engelliler Ortaokulu ve Lisesi ile curling salonu bulunan illerden kadın ve erkek sporcular seçilecek.

Kız ve erkeklerden oluşacak curling takımlarında başarılı olanlar Türkiye'deki liglere katıldıktan sonra İşitme Engelliler Curling Milli Takımı'na seçilip olimpiyatlarda Türkiye'yi temsil edecek.