Limitsiz Spor 9. Sayısı Çıktı

Limitsiz Spor 9. Sayısı Çıktı

Türkiye'nin ilk ve tek engelli sporları dergisi Limitsiz Spor'un 9. sayısı çıktı!

Turkcell Dergilik uygulamasından da indirebileceğiniz Limitsiz Spor'un bu sayısı birbirinden özel söyleşi, röportaj, yazar ve yazılarıyla yine dopdolu.

Nisan sonunda Ankara’da Keçiören Belediyesinin katkılarıyla ve Güçlü Eller Spor Kulübünün organizasyonuyla IWBF (Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Federasyonu) Eurocup B grubu eleme maçları düzenlendi. Dört takımın katıldığı eleme maçlarını yerinde izledik.

Nesim Turan Engelli Masa Tenisinde Türkiye’ye ilk dünya şampiyonluğunu getiren isim. 2016 Rio’da şanssız bir şekilde kaçırdığı Paralimpik oyunlar şampiyonluğunu 2020’de kimseye kaptırmayacağa benziyor. Nesim Turan ile kapsamlı bir söyleşi gerçekleştirdik.

Başarılı engelli branşlarından okçuluğun önde gelen isimlerinden Zehra Özbey Torun başarısının sırrını açıkladı.

İstikbali parlak bir balet adayıyken mezun olduğu gece trafik kazası geçirdi. Kazadan sonra da dans etmeyi bırakmadı. Memet Sefa Öztürk’ün hayat hikâyesi.

Türkiye’de engelli sporlarıyla uğraşmak zor; Güneydoğu’da daha zor. Bu sayıda Kızıltepe Engelliler Gücü kulübünü tanıtıyoruz.

Dergimizin düzenli yazarlarından Gizem Girişmen, yine öneli bir konuyu kaleme aldı: Paralimpik sporlarda değişen kuralların takibi ve paylaşımı.

Prof. Dr. Nevin Ergun Zihinsel Engelli Bireylerde Fiziksel Aktivite ve Spor konusunu ele aldı.

Cem Çınar her zaman olduğu gibi hayatın içinden öykülerle bu sayıda da aramızda.

NTV Radyo program yapımcısı Ayhan Aktaş Urfa’da adeta bir mucizeyi gerçekleştiren Aydın Yıldırım Hoca’nın çalışmalarını yazdı.

Spor psikologu Hakan Kolayiş, Sporda içsel konuşmanın olumlu ve olumsuz yanlarını anlattı.

Duayen gazeteci Lütfü Özel Ampute Futbol Milli Takımı ve Avrupa Şampiyonası tanıtım yüzü olan Barış Telli’nin portesini kaleme aldı.

Tekerlekli sandalye basketbol antrenörü Murat Saltan TS basketbolda Kadın erkek eşitsizliğine dikkat çekti.

Akademisyen Esra İnce Özer sporun bir hak olduğuna değindi.

9 defa kanser olan ve Paralimpik Kış Oyunlarına sadece 3 haftalık bir antrenmanla giden ve 45 yaşında iki altın madalya kazanan Biban Mentel Spee’nin portresini Muharrem Rahte kaleme aldı.

Branş tanıtımı, haberler ve diğer konularla Limitsiz Spor 9. Sayısı yine dopdolu.