Limitsiz Spor'dan "Çok Özel" Son Sayı

Limitsiz Spor'dan "Çok Özel" Son Sayı

Limitsiz Spor'un altıncı sayısı çok özel bir içerikle çıkıyor.

Türkiye'nin ilk ve tek engelli sporları dergisi Limitsiz Spor'un 2017'nin son sayısı birbirinden özel söyleşi, röportaj, yazar ve yazıyarla yine dopdolu.

Bu çok özel röportajı kaçırmayın: Sir Philip Craven Anlatıyor

16 yıl boyunca yürüttüğü Uluslararası Paralimpik Komite (IPC)'nin Genel Başkanlığı döneminde devrim yaratan yeniliklere imza atan ve görevini kısa süre önce Brezilya Paralimpik Komitesi Başkanı Andrew Parsons'a devreden "efsane başkan" Sir Philip Craven son röportajını Limitsiz Spor’a verdi. 

Türkiye'de ilk kez Gizem Girişmen'in gerçekleştirdiği bu uzun söyleşide Craven, sınıflandırmadan dopinge, sponsorluk ilişkilerinden paralimpik oyunlarının farkındalığına kadar geniş bir yelpazede sorularımızı samimiyetle yanıtladı.

Söyleşide"Heyecanlandırıp ilham vermeden önce şaşırtmanız gerekir. İnsanları paralimpik sporcuların performanslarıyla şaşırtırsınız ve bu şaşkınlıkla onları paralimpik sporla ilgili heyecanlandırırsınız, ilham kaynağı olursunuz. İşte bu şaşkınlığı, ilhamı ve coşkuyu yakalayabilirseniz o zaman dünyayı değiştirmek için büyük bir şansınız olur." diyen Sir Philip Carven, aynı zamanda IPC Başkanlığındaki görev süresi boyunca hayal ettiklerinin ne kadarını gerçekleştirebildiğini Limitsiz Spor'a anlattı.

Ayrıca...

TRT "Engelsiz Spor" Programı Yapımcısı Cem ÇınarAvrupa Ampute Futbol Şampiyonası boyunca yaşananları, final maçı öncesi ve sonrası atmosferi anlattı.

TFF Engelliler Koordinasyon Kurulu Başkanı Ömer Gürsoy'la Ampute Futbol Şampiyonluğu ve TFF'nin katkısını konuştuk.

TBESF Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Dr. Nevin Ergun engelli sporlarında "sınıflandırma" konusunu yazdı.

NTV Radyo "Ayhan'la Engelsiz" Programı Yapımcısı Ayhan Aktaş, ampute milli takımın başarısı sonrasını samimiyetle değerlendiren özel bir yazı kaleme aldı.

Spor Psikoloğu Doç. Dr. Hakan Kolayiş "İdeal Sporcu Performansı" üzerine yazdı.

Yazarlarımızdan Alper Şirvan tribünlerde yaşanan şiddet üzerine yazdı. 

Atıcıcılık Dünya Rekortmeni, dünya şampiyonumuz Ayşegül Pehlivanlar, dünya rekorunu kırma hikayesini anlattı.

Sporcu portreleri, 2017 Panaroması ve daha bir çok yazı ve haber için Limitsiz Spor'un bu sayısını kaçırmayın.