Özel Sporculardan Altın Madalya

Özel Sporculardan Altın Madalya

14 yaşındaki milli atlet Muhsine Gezer, İsviçre’de düzenlenen 2017 IPC Özel Sporcular Dünya Atletizm Şampiyonası’nda 400 metrede altın madalya kazandı. Muhsine’nin bu zaferi Türkiye’nin bu alandaki ilk şampiyonluğu oldu.

İsviçre’nin Nottwil kentinde düzenlenen 2017 IPC Özel Sporcular Dünya Atletizm Şampiyonası’nda piste çıkan 14 yaşındaki milli atlet Muhsine Gezer, 400 metrede altın madalya kazandı. Yarıştan dört gün önce uzun atlamada gümüş madalyaya uzanan Muhsine’nin ardından, 400 metrede 1.02.00’lik derecesiyle ülkemize bu alanda ilk şampiyonluğu kazandırmış oldu.

Geçen yıl Ankara’da yapılan Avrupa Şampiyonası’nda 800 metrede altın, üç adım atlamada bronz madalya kazanan, temmuz ayında ise Londra’da düzenlenen IPC Özel Sporcular Dünya Atletizm Şampiyonası’nda T20 kadınlar 800 metre yarışında üçüncülük kürsüsüne çıkan Muhsine Gezer, İsviçre’de adını zirveye yazdırmayı başardı.

Atletizme üç yıl önce başlayan Muhsine, 400, 800 ve 1500 metrede çok sayıda Türkiye şampiyonluğu elde ederken, son bir yılda uluslararası yarışmalarda dikkat çeken derecelere ulaşarak 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları öncesi madalya sinyali verdi.

Esra Bayrak Tarih Yazdı

Şampiyonanın ilk gününde genç kadınlar uzun atlamada 5 metre 16 cm atlayan Esra Bayrak, Dünya Şampiyonu olarak ve Türkiye’ye bu alanda ilk madalyayı kazandırmış oldu.