Paralimpikler Neden İstihdam Edilmeli?

Paralimpikler Neden İstihdam Edilmeli?

Paralimpiklerin İyi Birer Çalışan Olmasının Beş Nedeni

Dünyanın dört bir yanından insanlara ilham verebilen, sadakati ve başarıyı sürdürebilen olağanüstü çalışanlar arıyorsanız, paralimpikleri işe almayı düşünün.

Paralimpik sporcular tüm dünyadaki insanlar için birer ilham kaynağı haline geldi. Milyonlarca kişi yaz ve kış paralimpik oyunlarında ve yıl boyunca da şampiyonalarda bu süper kahramanları takip ediyor.

Ancak, inanılmaz derecede yetenekli bu spor profesyonellerinin çoğunun, bir işe ihtiyacı olabileceğini düşündünüz mü?

Son derece yetenekli bu profesyonelleri işe alarak ne denli fayda sağlayacağınızı biliyor musunuz?

İşte beş nedeni:

Yetenek

Paralimpik bir sporcu istihdam ederek, olumsuzlukları fırsata dönüştürebildiklerini ispatlayan bir çalışan sahibi olacaksınız. Çünkü onlarda, belirledikleri hedefleri gerçekleştirme arzusu, dayanma gücü ve tutkusu var. Paralimpikler ayrıca, öncelikleri nasıl ayarlayacaklarını, belirli bir programa nasıl uyacaklarını, bunun dışında da ekip halinde çalışmayı biliyorlar. Hedefe ulaşmada ne kadar istekli çalıştıklarını zaten ispatlamışlardır.

Çeşitlilik

Günümüz dünyasında, şirketlerin çoğalmasıyla beraber çeşitliliğin önemi artmıştır. İnovasyon, çağımız şirketlerinin hayatta kalmasının başlıca faktörlerindendir. Şirketler ürettikleri hizmetleri çeşitlendirerek çok çeşit müşterilere sunmak zorundalar. Bu çok çeşit müşterilerin ihtiyaçlarını anlayabilmek için de o alanda uzman kişilere ihtiyaç vardır. Paralimpik birini istihdam ederek şirketinize o alanda bir uzman kişi katmış olursunuz.

Katılım

Ekibinizde paralimpik birinin olması, çalışanlar arasında sorumluluk duygusunu artırır. Hepimizin güçlü ve zayıf yönleri var. Önemli olan insanların yeteneklerine, işyerine ve ekiplere ne getirebileceklerine odaklanmaktır. Çalışanlar için, paralimpik sporcuları ve engellileri işe almak, işvereninin farklı yetenekleri anladığı ve değer verdiği anlamına gelir. Bunun yanı sıra katılımcılığa verdiği önemi gösterir ve ortak duyguyu pekiştirir.

Yenilik

Her şirket rekabet edebilmek ve müşteri memnuniyetini sürdürebilmek için sürekli yeni hizmetler ve ürünler geliştirmesi gerekir. Engellilik bu yönde yeniliği de teşvik eder.

Bunu anlayabilmek için paralimpik sporlara bakmak yeterlidir kanımızca. Burada kullanılan malzemelerin teknolojisinin her geçen gün nasıl da yenilendiğini gözlemleyebiliyoruz.

İşten Anlama Kabiliyetiniz Artar

Farklı bir işgücünü istihdam edenler rekabet edebilirliği artırır ve neredeyse her işi geliştirir. Paralimpik çalışanları istihdam eden kuruluşlar perspektiflerini değiştirdikleri ve farkındalık yarattıkları için iş yapacakları kişilerle aralarında itibar ve sadakat geliştirirler.

En önemlisi engelli müşterileri için ihtiyaçlar ve beklentilerin daha iyi anlaşılmasını sağlar, bu da verimliliği artırır.