Sıcak Bir Merhaba

Sıcak Bir Merhaba

Öncelikle yayın hayatına yeni başlayan, kendisi için çok özel bir tema ve içerik belirleyen LimitsizSpor Dergisi’ ne hoş geldin diyor, başarılar diliyorum. Derginin ilk sayısı olması itibariyle ne yazmalıyım diye düşündüğümde benim bedensel engellilerle ilk tanışmam aklıma geldi. Tabii ki günlük yaşamımda birçok bedensel engelli görüyordum ama 2008 yılına kadar hiçbirinin farkında bile değildim. 2008 yılı o yüzden benim için çok farklı bir yıldır.

Gelelim bu camia ile nasıl tanıştığıma. Bir gün boş bir zamanımda uzun süredir görmediğim okçuluk antrenörüm ve yaklaşık 13-14 yıl boyunca bedensel engelliler okçuluk milli takımı teknik direktörlüğü yapan Nejat Üstün hocamın yanına ziyarete gittim. Nisan-Mayıs ayları harıl harıl 2008 Pekin Paralimpik Oyunları’na hazırlanıyorlar. Laf lafı açınca Nejat hoca “Hakan benim bir spor pikoluğuna ihtiyacım var. Tanıdığın biri var mı?” diye sordu.

Ben: “Evet var hocam”,

Nejat Hoca: “A-aa! Çok güzel! Kim? Görüşebilir miyiz ve bizimle çalışır mı?”  dedi.

Ben de gülerek,

“Tabii hocam. Çalışır! Ben size her türlü yardımı yaparım” dedim. Böylece benim bedensel engellilerle hiç bitmeyecek “limitsiz spor” maceram başlamış oldu. Olimpiyat hazırlık kamplarına ilk katıldığımda tüm sporcuları ok atmak için oturan ama atışları bitince kalkıp yürüyecek sporcular olarak düşündüm.

Ama işin gerçeği öyle değildi. Sporcularımla çalışmaya başlayınca (gündüzleri onlarla geceleri kendimle çalışıyordum), hikâyelerini öğrenince o andan itibaren artık benim de bir engelli adayı olduğumu, her an benim de en yakın arkadaşımın bir tekerlekli sandalye olabileceğini anladım.

Kendim dâhil çevremdeki herkesin de bu farkındalıkla hareket etmesi için uğraşmaya başladım. O dönem sporcularımızla çok güzel çalışmalar yaptık ve çalışmalarımızı Gizem Girişmen’in olimpiyat şampiyonu olması ile taçlandırdık. Gizem’in olimpiyat şampiyonluğu sonrası, şampiyonluğunda payı olan kişilerden biri olarak beni de söylemesi, benim bu camiadan hiç ayrılmadan görev yapmama vesile oldu.

Bu vesile ile yeniden 4 yıllık göreve soyunan BESF başkanı Arif Uztürk ve yönetim kuruluna başarılar diliyorum. Spor camiasına büyük bir heyecanla giriş yapan LimitsizSpor Dergisi ve yayın kuruluna uzun soluklu bir yayın hayatı diliyorum.