TSYD ile Özel Sporcular İşbirliği Yapacak

TSYD ile Özel Sporcular İşbirliği Yapacak

Özel Olimpiyatlar Türkiye ve Türkiye Spor Yazarları Derneği arasındaki iş birliğini geliştirmek adına “İyi Niyet Anlaşması” imzalandı. Türkiye Spor Yazarları Derneği’nde düzenlenen törene Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı, TÖSSED Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Civelek ve TSYD Başkanı Oğuz Tongsir katıldı.

Dünyanın en yaygın sivil toplum kuruluşu ve en büyük amatör spor organizasyonlarından biri olan Special Olympics’in bir parçası olarak faaliyet gösteren Özel Olimpiyatlar Türkiye ile Türkiye Spor Yazarları Derneği arasında iş birliği geliştirmek adına iyi niyet anlaşması imzalandı.

Özel Olimpiyatlar Türkiye Onursal Başkanı Dilek Sabancı imza töreni sonrası yaptığı konuşmada, “Özel çocuklarımızı sosyal hayatın içine çekebilmek amacıyla işbirliklerimizi sürdürüyoruz. Türkiye Spor Yazarları Derneğinin desteğini almanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bize kapılarını açan ve bu alanda çalışmalarımıza heyecanla ortak olan TSYD yönetimine teşekkür ediyorum” dedi.

TSYD Başkanı Oğuz Tongsir ise Özel Olimpiyatlar Türkiye ile iş birliğinin ilk adımlarını attıklarını belirterek, “Özel çocuklarımızı spor aracılığı ile sosyal hayata kazandırmak adına elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Tüm üyelerimiz ile birlikte Özel Olimpiyatlar Türkiye etkinliklerini, projelerini destekleyecek, daha fazla özel sporcuya ulaşmak için üzerimize düşen her şeyi yapacağız” diye konuştu.