Türk Cumhuriyetleri Özel Sporcular Spor Oyunları Başlıyor

Türk Cumhuriyetleri Özel Sporcular Spor Oyunları Başlıyor

TÖSSFED sitesinden yapılan açıklamaya göre, beraberindeki heyetle Azerbaycan'a giden federasyon Başkanı Birol Aydın burada bir dizi temasta bulundu. Federasyon Asbaşkanlardan Ensar Kurt, Metin Toroman ile birlikte gerçekleştirdiği Azerbaycan ziyaretinde Aydın, Türk Cumhuriyetleri Özel Sporcular Spor Oyunları startını vermek üzere Azerbaycan’da Azerbaycan Milletvekili Fuat R.MURADOV, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Genel Müdürü Farit Mansurov, Bakü Auotizm Spor Vakfı başkanı Elnur Mamadov, Down Sendromlu Vakıfları ve Özel Sporcular Spor Kulüpleri ile bir araya geldi. 

Yapılması planlanan çalışmalar hakkında bilgi alış verişinde bulunarak Türkiye-Azerbaycan Özel Sporcular İşbirliği kapsamında Azerbaycan Bakü’de Türk Cumhuriyetleri Federasyonları Kurulması için ilk görüşmelerde bulunan Başkan Birol Aydın, burada yaptığı bir açıklamada, "Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu camiası olarak bir ilki ve hayali gerçekleştirmenin ve heyecanını yaşıyoruz. Amacımız kardeş ülkelerimizde bulunan Özel Bireylerimizin kapalı kapılar ardından çıkıp spor sahalarında bir güneş gibi doğmasıdır." dedi. 

Başkan Birol Aydın sözlerine "Türk Cumhuriyetleri Federasyonları tarihinde yeni bir sayfa açacak olan bu girişim yeni başlangıçlara ışık olacaktır. Yapılan çalışmaların Ülkemiz ve kardeş Ülkelerimiz adına hayırlı olmasını dilerim." şeklinde devam etti.