Yeni Bir Başlangıç

Yeni Bir Başlangıç

Bir spor dergisi yayınlama fikrini kendi aramızda ilk konuşmaya başladığımızda yıl 2013’tü. O tarihlerde spor bakanı Suat Kılıç’tı.

Sonraları daha önceki yazılarımda anlattığım bir profesyonel rastlantı sonucu engelli sporları ile yakından tanıştık. Genel bir spor dergisi yerine, engelli sporlarına özel bir dergi yayınlamaya karar verdik.

2017 başlarında Limitsiz Spor’u yayınlamaya başladığımızda Türkiye’nin Gençlik ve Spor Bakanı olarak Akif Çağatay Kılıç ismi görevdeydi. Dergimizin ilk sayısında kendisiyle yapılmış bir röportaja yer verdik.

Kısa süre sonra, Temmuz 2017’de görevi Sayın Osman Akşın Bak beyefendi devraldı. Kendileriyle geçtiğimiz Ocak ayında Büyük Buluşma organizasyonumuzda bir aradaydık. Engelli sporlarıyla yakından ilgiliydi.

Sayın Bak’ın göreve gelmesinin üzerinden yaklaşık bir sene geçti ve biz 10. sayımızı yayınlamak üzereyken, geçtiğimiz günlerde bu önemli göreve, Spor Toto Teşkilat başkanlığını yürüten Sayın Mehmet Kasapoğlu getirildi.

Kısa sürede çok sayıda değişiklik kurumsal süreçleri ister istemez etkiler. Birimler değişir, kadrolar farklılaşır, eylem planları revize edilir, öncelikler yeniden tanımlanır vs.

Ülkemizde 24 Haziran 2018 seçimlerinin ardından yaşanan köklü sistem değişikliğiyle de birlikte Sayın Kasapoğlu’nun bakanlığı süresince izleyeceği yolun “devlette devamlılık” ilkesini esas almakla birlikte geçmişten epeyce farklı olacağını sanıyoruz.

Beklentilerimiz çok büyük…

Tokyo 2020 Paralimpik Oyunları’na iki yıl kadar kısa bir süre kalmışken, daha fazla sporcumuzun burada yarışması için azami çabayı gösterileceğini…

Sporcularımız ve federasyonlarımız başka olmak üzere kişi ve kurumların önündeki maddi ve manevi engellerin hızla kaldırılacağını…

Daha fazla engellinin sporla buluşup ülkemizin madalya umudu olabilmesi için teşvik edici projelere destek olunacağını…

Engelli Sporlarıyla daha fazla ilgilenileceğini…

Kısacası ülkemizde “seçim” kelimesinin duyulmasıyla birlikte dondurulan ve geçen zamanın, küçük fırsatları büyük mucizelere dönüştüren engelli sporcularımız için tekrar ileri sarılmasını bekliyoruz.

Bu alanda hayata geçirilecek her iyi proje ve çalışmaya elimizden gelenin en iyisini yaparak destek olacağımızı bir kez daha hatırlatarak Sayın Kasapoğlu’na yeni görevinde başarılar dileriz.

Bir sonraki sayımızda görüşmek üzere, iyi okumalar dilerim.