Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu’na oy ver 35 bin çocuğa destek ol!

Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu’na oy ver 35 bin çocuğa destek ol!

65. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri için geri sayım başladı. Hyatt Levent İstanbul'da düzenlenen toplantıda Bakan Muharrem Kasapoğlu'nun yanı sıra, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören, TFF 1. Başkanvekili Servet Yardımcı, TFF Başkanvekili Nihat Özdemir, Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Türk Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) Başkanı Uğur Erdener, UEFA ve FIFA Onursal Üyesi Şenes Erzik, hakem Cüneyt Çakır, P&G Türkiye ve Kafkasya Yönetim Kurulu Başkanı Tankut Turnaoğlu ile medya ve spor dünyasından çok sayıda isim 7 kategoride verilecek ödüller için halk oylamasına sunulacak 35 sporcu/takımı belirledi.

Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu/takımı kategorisinde 6 aday

65. Gillette Milliyet Yılın Sporcusu Ödülleri için belirlenen kategorilerde yarışan adaylar halk oylamasına sunuldu. Paralimpik-Engelli kategorisinde, 2018 yılında kendinden sıkça söz ettiren başarılı sporcu ve takımlarımız yer aldı.

Ocak-Mart ayları arasında yapılacak olan oylamada Paralimpik - Engelli kategorisinde,  Ampute Futbol Milli Takımı, Zeynep Çelik, Sümeyye Boyacı, Hamide Kurt, Zübeyde Süpürgeci ve Tekerlikli Sandalye U22 Takımı yer alıyor. 

35 bin öğrenciye destek

Milliyet Gazetesi 65. yılında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza atıyor. 35 bin öğrenciye Gillette ve Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi’nin de katkılarıyla spor malzemesi desteği verilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Muharrem Kasapoğlu, “Türk sporu adına herkese büyük görevler düşüyor. Bu birliktelikleri daha fazla yaşamalıyız. Daha çok projeyi omuz omuza birlikte gerçekleştirmemiz gerekiyor. Bu ödül töreninde, çocukların ihtiyaçlarını giderme konusunda bir sosyal sorumluluk projesi de olacak. Sponsorlara da teşekkür ediyorum. Madem böyle bir sosyal sorumluluk projesi de var, ben de bakanlık olarak kendimizi bu sorumluluğa dahil ediyorum. Bu sorumluluğu hep birlikte büyütelim. Bu da bizim müjdemiz olsun. Herkese, hem ülkemiz hem de insanlık adına, sporumuz ve gençliğimiz adına çok daha sağlıklı, başarılı, huzurlu bir yıl diliyorum." ifadelerini kullandı.

65. yıl oylaması Ocak-Mart ayları arasında Milliyet Gazetesi ve http://yilinsporcusu.milliyet.com.tr/ üzerinden yapılacak.