Zamanın Ruhu

Zamanın Ruhu

Nasıl olduğunu hiç anlamadığımız bir hızla geçiyor zaman. Limitsiz Spor’un ilk konuşulması, tartışılması, içeriği, nasıl olacağı, kabul görüp görmeyeceği, yayın politikası ve daha birçok konuyu daha dün gibi tartışmış, değerlendirmiştik. Tam bir yıl geride kalmış! Özellikle ismi konusunda bayağı bir kafa yormuştuk. Salih Cem’in fikriydi ve karar verilmişti.

Sonra ilk sayı hazırlıkları… Elde avuçta fikir adına ne varsa hep beraber ortaya dökmüş, olabilecekler dışında gelecek sayılarda neler yapılabileceğini de tartışmıştık. Öyle ya da böyle temel bakış açısını oluşturacak ilkelerin başında şu yer almalıydı: “Hayatın her alanında olduğu gibi engelli dünyasında da tartışmalar, fikir ayrılıkları bolca var. Biz hiçbir tartışmanın muhatabı olamayız. Herkesin görüşüne saygı duyarak ama temelde engelli insanların sporla buluşmalarına zemin, destek olmak, olabilmek hedefimiz olmalıydı. Böyle yola çıkıldı.

Geçen zaman içinde Limitsiz Spor hızlı yol aldı. “Camia” ısındı.  Sporcular, antrenörler, yöneticiler, başkanlarla birlikte, sporun Sayın Genel Müdürü ve Sayın Bakanları da bu aileye katıldı. Yol alıştaki hızın ve doğru sandığımız gidişin temel noktası da herhalde bu kelimede gizliydi. Spor yapan engelli dostlarımızla bir aile tadında, kıvamında bir araya gelmeyi başarmıştık. En azından bize öyle gelmesini sağlayan duygu oldukça güçlüydü. Yazdık, haber yaptık, röportajlar gerçekleştirdik. Fark ettik ki her geçen gün bu camiada kucaklaşmalarımız daha güçlü ve mutluluk verici oluyor.

“Onlar” başardıkça, bizim de ufkumuz, hayallerimiz, planlarımız farklı şekilde değişmeye, gelişmeye başladı. Web sayfasına böyle ulaştık. Ardından Ampute Milli Takımımızın elde ettiği şampiyonluğu ek haline getirerek Milliyet ve Vatan’la birlikte yayınladık. Nihayetinde coşkumuzu engelli ailesini bir araya getiren özel gecemizle taçlandırdık. Artık sloganımız da vardı, “Herkes spor yapabilir!”

Hiç şüphe yok ki, başka planlar da var artarak devam edecek olan. Onları zamanı gelince hep birlikte yaşayacağız. Ama önemli olan şu: İlk sayıda ne diyorsak, neleri iddia ettiysek ya da dilediysek, arkasındayız. Spor buluştuğu herkesi mutlu eder. Fark ettik ki engelli vatandaşlarımızı daha çok motive ediyor, adeta hayata bağlıyor. Sporla onların buluşmasına destek olmak görev! Sadece bu dergi ya da platform için değil, engelli olmayanların da. Umut etmek durumundayız.

Bu dergi büyük bir sevgi, dostluk, dayanışma ruhuyla, önemli işbirliği ve desteklerle çıkıyor. İçerdeki arkadaşlarımız; Seda, Mustafa, Tahir, Muharrem, Bedri ve Salih Cem; dışarıda sevgiyle destek veren dostlarımız,  hepimizin ortak çabası Limitsiz Spor!

Nice yıllara!