N KOLAY İstanbul Maratonu Koşuldu

N KOLAY İstanbul Maratonu Koşuldu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul tarafından organize edilen bu yıl N Kolay'ın isim sponsorluğunda düzenlenen 42. İstanbul Maratonu'nda yarışlar tamamlandı. 

"Dünyanın kıtalararası koşulan tek maratonu" unvanını taşıyan Dünya Atletizm Birliği (World Athletics) tarafından "altın kategori"de gösterilen N Kolay 42. İstanbul Maratonu'nda ilk kez Avrupa’dan Asya’ya koşuldu. 42K, 15K ve 8K Halk Koşusu olmak üzere 3 kategoride koşulan N Kolay İstanbul Maratonu aynı zamanda koşmayı seven ve bu vesile ile “Yardımseverlik Koşusu” adı altında koşucuların sivil toplum kuruluşlarını desteklemek amacıyla kaynak geliştirdiği en önemli koşu organizasyonudur.

Yeni tip koronavirüs nedeniyle temizlik ve hijyene dikkat edilen startta sporcular sosyal mesafeye uyarak sıralandı. Birbiri arasında yaklaşık 1,5 metre mesafe bırakan sporcular, dörderli sıralar halinde beşer saniye aralıklarla yarışa başladı.

Organizasyonun tekerlekli sandalye yarışında mücadele eden Bağcılar Belediyesi Spor Kulübü Engelliler Atletizm Takımı'ndan; Ömer Cantay birinci, Hamide Doğangün ikinci, Birol Kamar üçüncü, Zübeyde Süpürgeci dördüncü, Muhammed Safa Bakan beşinci, Zeynep Acet altıncı, Ali Alu ise yedinci oldu. 

Covid-19 salgını önlemleri kapsamında bu yıl başlangıç ve bitiş noktası Yenikapı Etkinlik Alanı olan maraton ödül töreniyle sona erdi.