Andrea Eskau: Toyota ile Zirveye

Alman Paralimpik sporcu Andrea Eskau 2018 PyeongChang Paralimpik Kış Oyunlarında Toyota’nın tasarlamış olduğu kızakla yarışacak. İleri motor sporları teknolojisi kullanılarak hazırlanan kızak Eskau’nun performansını yeni bir seviyeye taşıyacak.

TOYOTA Motorsport GmbH (TMG) ve Andrea, beş yıldır birlikte çalışıyorlar. Bu çalışmanın sonucunda paralimpik yaz ve kış oyunlarında birçok başarıya imza attılar. Ortakların yeni hedefi 2018 PyeongChang Kış Oyunları ile 2020 Tokyo Paralimpik Oyunları’nda da zirveye çıkmak. Bunun için Toyota, Köln’de bulunan fabrikasında Andrea için yeni ekipmanlar üretiyor.

Şirket yetkilisi Gerard Winstanley, “Andrea’ya, gelecek sene düzenlenecek paralimpik kış oyunlarına ve 2020 yaz oyunlarına teknoloji anlamında destek olmaktan dolayı gurur duyuyoruz” diyor. Yetkili, Andrea ile çalışmanın zevkli ve ilham verici olduğunu söylüyor ve ekliyor: “Kendisi çok iddialı, güçlü iradeye sahip ve asla pes etmiyor. Var olan teknolojiyi daha ileri taşımamız için bizi sürekli teşvik ediyor. Bu da bizim en iyi anladığımız iş.”