Asla Yalnız Yürümeyeceksiniz

Asla Yalnız Yürümeyeceksiniz

Önce Tekerlekli Sandalye Basketbol U23 Genç Milli Takımı, ardından Tekerlekli Sandalye Basketbol A Milli Takımı ve son olarak Ampute Futbol Milli Takımı Avrupa Şampiyonu oldular.

Slovenya'nın Lasko şehrinde yapılan Masa Tenisi Avrupa Şampiyonasından Masa Tenisi Milli Takımımız ferdilerde 2 Atın 2 Gümüş 4 Bronz madalya, takım olarak ise 2 Altın 1 Gümüş ve 1 Bronz olmak üzere toplamda 12 madalya ile döndü.

Çin’in başkenti Pekin’de düzenlenen Bedensel Engelliler Dünya Okçuluk Şampiyonası’nda milli sporcular takım olarak altın, bireyselde 2 gümüş madalya kazandılar.

2017 Paralimpik Atıcılık Dünya Kupası’nda sporcumuz Ayşegül Pehlivanlar Hırvatistan'ın Osijek kentinde kadınlar 10 metre havalı tabanca finalinde dünya rekoru kırarak altın madalyaya uzandı.

Ve farklı branşlarda daha onlarca madalya… Say say bitmez!

Çoğu sponsorsuz, taraftarsız, desteksiz ve genel kamuoyunun ruhu bile duymadan elde edilmiş başarılar…

Ailelerle birlikte 30-35 milyon insanımızı kapsayan bu camiaya sponsor ilgisi neden bu denli düşük?

Bu sorunun cevabı TFF’nin çabalarıyla Vodafone Arena’da 40 bin kişi önünde oynanan, TRT’de canlı yayınlanan, başından sonuna “profesyonelce” kotarılmış şampiyonluk maçında saklı.

Karşılıklı kazanma prensibine dayanan sponsorluk ilişkisi için güçlü ve kaliteli bir iletişim alt yapısı olmazsa olmaz. Umarım son Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası bu bakımdan sporun tüm tarafları ve kurumlarımız için öğretici sonuçlar yaratır.

Limitsiz Spor olarak sporcularımızla birlikte, onların sesi olmaktan bir kez daha gurur duyduk.

Bilin ki “asla yalnız yürümeyeceksiniz!”. Yanınızda olmaya devam edeceğiz.