Mexico City'de Rekor ve Altın Yağmuru

Mexico City'de Rekor ve Altın Yağmuru

Meksika’nın Başkenti Mexico City'de gerçekleşen Halter ve Yüzme Dünya Şampiyonası’nda sporcularımızdan altın madalyalar gelmeye başladı.

Şampiyonluk Dünya Rekoruyla Geldi

Mexico City’de devam eden Bedensel Engelliler Dünya Gençler Halter Şampiyonası’nda Gamze Sayar 67 kiloda, Besra Duman ise 50 kiloda dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu. Erkekler 107 kiloda Faruk Öztürk de dünya rekoru kırarak altın madalyanın sahibi oldu.

Balık Adam Dünya Şampiyonu

Mexico City’de devam eden Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonasında 50 metre kelebek yarışında Beytullah Eroğlu 38.35’lik derecesiyle dünya şampiyonluğuna uzandı. 

İki gün önce 100 metre serbest yarışında dünya dördüncülüğüyle yetinen Beytullah Eroğlu, iddialı olduğu ve senenin en iyi derecesini yaparak geldiği dünya şampiyonasında 50 metre kelebek yarışında birinci olarak ilk dünya şampiyonluğunu kazandı.

Beytullah Eroğlu yarışmaya saatler kala sosyal medya hesabından "50 m kelebek branşında İstiklal Marşımızı söyletmek için çıkacağım depar taşına. Bu yılın en iyi derecesine sahip olarak geldim bu branşta ve en iyisi olarak döneceğiz." açıklamasını yapmıştı.