UEFA'dan Türkiye'ye Övgü

UEFA'dan Türkiye'ye Övgü

Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA), Türkiye'nin ev sahipliği yaptığı EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ile ilgili resmi twitter, facebook ve web sitesinden paylaşımda bulunup final maçındaki atmosferi övdü.

TFF'nin resmi sitesinden yapılan açıklamaya göre UEFA, TFF'nin "Türkiye Futbol Oynuyor" projesi kapsamında destek verdiği Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası organizasyonundan övgüyle sozetti. 

TFF sitesinden yapilan açıklama şu şekilde:

"UEFA, Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde bulunan Turkcell ana sponsorluğundaki Ampute Futbol Milli Takımımızın şampiyon olduğu EAFF Avrupa Ampute Futbol Şampiyonası ile ilgili hazırladığı videoyu "Ampute Futbol inanılmaz. EAFF Ampute Futbol Şampiyonası geçen ay ilk kez Türkiye'de düzenlendi ve destek kesinlikle inanılmazdı" ifadesiyle paylaştı.

İstanbul'un tanıtımının da yer aldığı videoda Vodafone Park'taki final maçını 40 bin futbolseverin izlemesine dikkat çekildi.

Turnuvadan özellikle de final maçından çok memnun kalan UEFA, sosyal medyadan Türkiye mesajı paylaşırken, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) Başkanı Mateusz Widlak ve EAFF Genel Sekreteri Simon Baker de bir kez daha Türkiye Futbol Federasyonu'na "Ampute futboluna desteğiniz ve Riva'daki Avrupa Şampiyonası için teşekkür ederiz" mesajını iletti."


https://www.facebook.com/uefa/videos/1846606075669787/
https://twitter.com/UEFA/status/934689990163955712
https://www.equalgame.com/