Yüzme Milli Takımımız Meksika'ya Doğru

Yüzme Milli Takımımız Meksika'ya Doğru

Bedensel Engelli Yüzme Milli Takımımız 27 Kasım - 07 Aralık tarihlerinde Meksika'nın Meksiko City şehrinde yapılacak olan Bedensel Engelliler Dünya Yüzme Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Antrenörler Mehmet Fatih Kurt, Mehmet Bayrak ve Elnaz Khalilpourmaleki yönetiminde, Beytullah Eroğlu, Fatma Nur Baki, Sümeyye Boyacı ve Sevilay Öztürk'ten oluşan takımımız hazırlıklarına Erzurum'da devam ediyor.

Yeni Rekorlar ve Şampiyonluklar Bekliyoruz

Antrenör Mehmet Fatih Kurt, bedensel engelli milli yüzücülerin, spor sayesinde hayata tutunduklarını belirterek, bu sporcuların yurt içi ve uluslararası müsabakalarda Türkiye adına tarih yazdıklarını söyledi.Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası'ndan üç madalya ile döndüklerini belirten Kurt, "Sevilay Öztürk Avrupa şampiyonu olarak altın madalya kazandı, Sümeyye Boyacı ise bir gümüş bir bronz madalya elde etti" şeklinde konuştu. Dünya Şampiyonası öncesinde bedensel engelli yüzücülerin performansından ve antrenmanlardaki başarısından bur hayli umutlu olduklarını belirten Antrenör Mehmet Fatih Kurt, "Meksika'da yapılacak olan Bedensel Engelliler Dünya Yüzme Şampiyonası'nda en az iki madalya bekliyoruz. En iyi derece yapmak ve Avrupa rekoru kırmayı hedefliyoruz" dedi.

Kolları ve elleri olmayan bedensel engelli milli yüzücüler, hayata bakış açılarının pozitif olduğunu ve Türkiye'yi Dünya Şampiyonasında en iyi şekilde temsil etmek için kararlı olduklarını belirtti.