Büyük Hayaller Peşinde

Büyük Hayaller Peşinde

Bir önceki yazımda “…bakanlığı süresince izleyeceği yolun “devlette devamlılık” ilkesini esas almakla birlikte geçmişten epeyce farklı olacağını sanıyoruz. Beklentilerimiz çok büyük…” demiş ve yeni Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Kasapoğlu’na görevinde başarılar dilemiştim.

Limitsiz Spor’un yeni sayısında yeni bakanımızla yapılmış, kendisinin tüm deneyim ve birikimini yansıttığı uzunca bir röportaj bulacaksınız. Sayın bakan göreve geldiği sıralar beklentimiz ne kadar büyükse, bu röportaj sonrası beklentilerimizin daha da büyüdüğünü söyleyebiliriz.

Öncelikle, engellilerin sorunlarına yardım, destek üretme ile sınırlı kalmayıp “insan hakları temelli” yaklaşacağını söyleyen bir bakana sahip olmak spor camiası için büyük ayrıcalık.

Keza, engelli spor bu kadar yakından izlemiş ve detaylara bu kadar hâkim bir ismin sporun başına gelmiş olması bir başka ayrıcalık.

Ama belki de beklentilerimizi büyüten esas öz “2020 Paralimpik Oyunlarını kalabalık bir kafile ve pek çok madalya ile taçlandırma... Daha önce kota alamadığımız branşlarda katılım gösterme…  Dünyaya örnek olacak başarı hikayelerine sahip olma… Engelli çocuk ve gençleri spora, üretim ve istihdama tam katılımını sağlama…” hayallerinde saklı.

Bunlar ve daha pek çok önemli detayı bu röportajda bulacaksınız, keyifle okuyacağınıza eminim.

***

Ülkemizin bazı saygın markaları ve önemli kurumlar bugüne kadar düzenlediğimiz çeşitli etkinlik ve organizasyonlarımızda yanımızda yer aldılar, bizlere destek oldular. Turkcell Dergilik uygulamasından her sayısı binlerce kere indirilen Limitsiz Spor’a gösterilen ilgiye bakılırsa, bizlerin de bu desteği boşa çıkarmadığımızı rahatlıkla söyleyebilirim.*

Bizleri takip edenlerin yakından bildiği üzere, bir yandan 2020 Paralimpik Oyunları öncesi “Herkes Spor Yapabilir” sloganıyla hayata geçireceğimiz iki ayrı proje için yola çıkmıştık. Bunlardan ilki, para-sports alanında çok önemli uluslararası isimlerin davetli olduğu ve ülkemizde düzenlemekten gurur duyacağımız “Uluslararası Engelli Sporları Zirvesi”, diğeri ise ülkemizde ilk kez yapılacak olan “Engelli Spor Ödülleri” organizasyonu.

Bu iki organizasyonu da laf olsun diye değil, hak edildiği gibi “birinci sınıf kalitede” yapabilmeyi istiyoruz. Zaman zaman –ve hâlâ!- kim olduğumuzu ve ne yapmaya çalıştığımızı anlatmakta zorluk çeksek de, bu iki önemli organizasyon için sponsorluk görüşmelerimize devam ediyoruz.

Dedim ya, beklentilerimiz çok büyük diye…  Çünkü hayallerimiz büyük!

Zamanla her şey olur…

 * Limitsiz Spor’un sadece Aralık 2018 sayısı, 14.12.2018 itibariyle 40.547 kere indirilmiştir.

Devamını Oku